Interwencje w roku 2010

Interwencje w latach   | 2013 |  2012 |  2011 |  2010  |

Statystyka zdarzeń w jakich brała udział jednostka OSP Boguty-Pianki w roku 2010

PożaryMiejscowe zagrożeniaInneRazem

Piątek 03.12.2010

Pożar domu - Boguty-Milczki

W piątek 3 grudnia ok godz. 22:10 doszło do pożaru domu w miejscowości Boguty-Milczki. Do akcji ratowniczo-gaśniczej został zadysponowany jeden zastęp Naszej jednostki ponieważ w międzyczasie Oficer Dyżurny z Powiatowego Stanowiska Kierowania został powiadomiony, iż mieszkańcy budynku samodzielnie poradzili sobie w opanowaniu pożaru. Po przybyciu na miejsce potwierdzono pożar w pomieszczeniu kotłowni. Działania strażaków polegały na dogaszeniu tlących się materiałów, przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczenia oraz sprawdzeniu czy w budynku nie ma zagrożenia pożarowego. Prawdopodobnie pożar powstał od pieca centralnego ogrzewania.

Niedziela 28.11.2010

Pożar samochodu ciężarowego

W dniu 28 listopada ok godz 13:15 nasza jendostka otrzymała zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na jednej z posesji w miejscowości Tymianki Pachoły. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali, wydobywajacy się dym spod kabiny, która również była cała zadymiona, co wskazywało, iż źródło pożaru znajduje się pod kabiną pojazdu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podniesieniu kabiny i podaniu prądu gaśniczego bezpośrednio na tlące się przewody i elementy. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru był samozapłon instalacji elektrycznej w komorze silnika, w wyniku którego uległa ona częściowemu uszkodzeniu. W akcji gaśniczej brał udział jeden zastęp OSP Boguty-Pianki.

Czwartek 28.10.2010

Usuwanie połamanych konarów drzew na drodze wojewódzkiej nr 694

W dniu 21 października 2010 ok. godz. 15 w wyniku silnych porywów wiatru Nasi strażacy brali udział w usuwaniu połamanych konarów drzew, które stanowiły przeszkodę na drodze wojewódzkiej nr 694 w miejscowości Tymianki Szklarze. W działaniach interwencyjnych brał udział jeden zastęp OSP Boguty-Pianki.

Sobota 25.09.2010

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 690

W dniu 25 września ok. godz. 16:15 zastęp OSP Boguty Pianki został zadysponowany do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 690 w miejscowości Białe Szczepanowice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż samochód osobowy, którym kierował młody mieszkaniec tej miejscowości w nieustalonych okolicznościach zjechał do przydrożnego rowu, uderzył w mostek następnie wywrócił się na dach. Działania zastępu, który przybył jako pierwszy na miejsce zdarzenia polegały na pomocy w wydostaniu się osobie rannej z pojazdu i przekazaniu jej opiece medycznej. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Sobota 14.08.2010

Wypadek z udziałem trzech aut osobowych = Boguty-Pianki

W dniu 14 sierpnia 2010 kilka minut przed godz 15:00 na drodze wojewódzkiej nr 690 w miejscowości Boguty-Pianki doszlo do wypadku drogowego w którym zderzyły się 2 samochody osobowe. W wyniku zderzenia uszkodzony został samochód osobowy, stojący na poboczu drogi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu rozbitych pojazdów z jezdni. W akcji brał udział 1 zastęp OSP Boguty Pianki.

Poniedziałek 21.06.2010

Pożar samochodu - Boguty-Pianki

W dniu 21 czerwca 2010 ok godz 11:00 na drodze wojewódzkiej nr 690 w miejscowości Boguty-Pianki zapalił się samochód osobowy marki Audi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że źródło pożaru znajduje się pod tylną klapą bagażnika, której nie da się otworzyć ręcznie. Działania strażaków polegały na otwarciu klapy bagażnika za pomocą narzędzi hydraulicznych i ugaszeniu pożaru. W akcji brał udział 1 zastęp OSP Boguty Pianki.

Środa 09.06.2010

Pożar domu - Murawskie Czachy

W dniu 09 czerwca 2010 ok godz 18:30 Nasza jednostka została zadysponowana do pożaru domu w miejscowości Murawskie Czachy. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że pomieszczenia budynku są mocno zadymione. Działania strażaków polegały na wejściu w aparatach ochrony dróg oddechowych do zadymionych pomieszczeń i sprawdzeniu czy w środku nie ma osób poszkodowanych. W działaniach ratownicz-gaśniczych brały udział 2 zastępy OSP Boguty Pianki.

Niedziela 23.05.2010

Strażacy z OSP Boguty-Pianki pomagali powodzianom

W maju bieżącego roku strażacy z jednostek OSP z powiatu ostrowskiego brali udział w akcji przeciwpowodziowej na terenie powiatu płockiego. W działaniach przeciwpowodziowych brało również udział pięciu strażaków z Naszej jednostki. dh Jacek Bogucki, dh Jan Bogucki, dh Mariusz Bogucki, dh Ireneusz Zakrzewski oraz dh Ryszard Zakrzewski od 23 maja przez 3 doby pomagali powodzianom - pracowali min. przy uszczelnianiu wałów przeciwpowodziowych na terenie gminy Dobrzyków w powiecie płockim. ZDJĘCIA Z POWODZI W ZAKŁADCE GALERIA

Sobota 01.05.2010

Wypadek drogowy w miejscowości Drewnowo Konarze

W dniu 01 maja 2010 kilka minut po godz 16:00 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 690, w miejscowości Drewnowo Konarze. Kierowca samochodu osobowego marki Opel Vectra najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków jazdy, zjechał do przydrożnego rowu, następnie uderzył w betonowy słupek ogrodzenia i dachował. W działaniach polegających na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia brał udział 1 zastęp OSP Boguty-Pianki.

Czwartek 04.03.2010

Zderzenie dwóch samochodów - droga nr 690

W dniu 04 marca 2010 ok godz 11:00 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 690 w kierunku Ciechanowca, w wyniku którego zderzyły się dwa samochody osobowe marki polonez oraz audi. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp OSP Boguty-Pianki.

Środa 03.03.2010

Pożar wiaty - Tymianki Skóry

W dniu 03 marca 2010 kilka minut po 14 jednostka OSP Boguty-Pianki otrzymała wezwanie do pożaru wiaty wypełnionej słomą w miejscowości Tymianki Skory. W działaniach gaśniczych, które trwały prawie 5 godzin brały udział 3 zastępy OSP Boguty-Pianki, zastęp OSP Drewnowo Gołyń oraz zastęp PSP Ostrów Mazowiecka.