Usuwanie skutków nawałnicy

W sobotę 18 lipca ok. godz. 17:25 Nasza jednostka została zaalarmowana o powalonym drzewie w miejscowości Drewnowo-Gołyń. Po dojechaniu strażaków na miejsce okazało się, że złamany konar drzewa zerwał linię energetyczną, która znajdowała się częściowo na ziemi, i w której nadal był prąd. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i poinformowaniu Pogotowia Energetycznego o konieczności odłączenia prądu. W działaniach brał udział jeden zastęp OSP Boguty-Pianki. W niedzielę ok. godz. 20 min. przez teren Gminy Boguty-Pianki przeszła potężna nawałnica. Strażacy z Naszej jednostki działania zaczęli ok. godz. 20:40. Jeden zastęp usuwał powalone drzewa w Bogutach-Piankach oraz częściowo w miejscowości Nowodwory. Następnie Powiatowe Stanowisko Kierowania przekazywało do Naszej jednostki kolejne zgłoszenia dotyczące usuwania skutków wichury. Jedocześnie cztery zastępy strażaków pracowało przy zabezpieczeniu uszkodzonych dachów. Największe szkody wichura wyrządziła w miejscowości Tymianki-Okunie, gdzie z domu mieszkalnego został zerwany cały dach oraz w miejscowości Tymianki-Moderki, gdzie częściowo zostały uszkodzone pokrycia dachowe na dwóch budynkach mieszkalnych. Całkowicie nieprzejezdna była droga Boguty-Pianki - Tymianki-Bucie. Dwóm zastępom strażaków udrożnienie trzykilometrowego odcinka drogi zajęło ponad godzinę. Do późnych godzin nocnych trwało zabezpieczenie częściowo zerwanego pokrycia dachowego na domu w Bogutach-Piankach. Strażacy zakończyli działania ok. godz. 1:40 w nocy. W działaniach usuwania skutków niedzielnej nawałnicy na terenie Naszej gminy brały udział trzy zastępy OSP Boguty-Pianki, jeden zastęp OSP Andrzejewo oraz jeden zastęp OSP Nur. W poniedziałek 20 lipca jeden zastęp OSP Boguty-Pianki usuwał powalone drzewa przed południem w miejscowości Trynisze-Moszewo, a wieczorem w miejscowości Kamieńczyk-Ryciorki. We wtorek 21 lipca ok. godz. 15:55 jeden zastęp Naszej jednostki ponownie wyjeżdżał do usunięcia drzewa z drogi w miejscowości Tymianki-Moderki.