Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

W piątek 9 lipca w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach. Celem zebrania było podsumowanie ubiegłego roku, przedstawienie planu działań na rok 2021 oraz wybory Zarządu i Komisji Rewizyjnej na kolejną kadencję. Otwarcia zebrania dokonał Prezes dh Eugeniusz Bogucki i powitał zaproszonych gości, wśród których obecni byli: Wiceprzewodniczący Głównego Sądu Honorowego, Wiceprezes ZOW, Prezes ZOP ZOSP RP dh Andrzej Wyszogrodzki, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Józef Bogucki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej st. bryg. Janusz Iwanowski oraz Wójt Gminy Boguty-Pianki dh Jędrzej Drewnowski.

Następnie przystąpiono do realizacji porządku zebrania oraz odczytania sprawozdania z działalności i sprawozdania finansowego jednostki z ubiegłego roku. Stan osobowy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach wynosi 46 członków. W ubiegłym roku sprawozdawczym nikt nie ubył i nikt nie przybył. W 2020 roku OSP Boguty-Pianki brała udział w 44 akcjach ratowniczo-gaśniczych. Nasi strażacy wyjeżdżali do 20 pożarów oraz 24 miejscowych zagrożeń, do których zaliczają się wypadki drogowe, wyjazdy do powalonych drzew miejscowych podtopień oraz usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych. W ramach tych wyjazdów strażacy wyjeżdżali cztery razy poza teren naszej gminy, tj. na teren gminy Nur. W kwietniu 2020 roku strażacy z naszej jednostki dostarczyli do wszystkich gospodarstw domowych maseczki ochronne przekazane przez Gminę Boguty-Pianki. W ramach szkoleń dwóch strażaków dh Mariusz Bogucki i dh Jarosław Skłodowski ukończyło kurs i zdobyło dyplomy z tytułem ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy. W roku sprawozdawczym Nasza jednostka pozyskała następujący sprzęt; dzięki dotacjom z dotacja WFOŚiGW zakupiony został agregat prądotwórczy oraz 12 hełmów Rosenbauer. W ramach remontów wykonano remont sufitów i ścian w dwóch garażach oraz remont dachu na jednym z garaży. W celu zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie jej do służby w szeregach OSP w roku 2020 powołana została Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która liczy 14 osób, a w planach jest jej dalszy rozwój i wyposażenie. Po odczytaniu sprawozdań przedstawiono i omówiono plan działań na rok bieżący. W czasie dyskusji głos zabrali wszyscy zaproszeni goście, którzy podczas przemowy dziękowali strażakom min. za ich służbę, pomoc i współpracę. Po zakończeniu dyskusji Walne Zebranie jednogłośnie udzieliło absolutorium zarządowi oraz przyjęło sprawozdania i plan działalności. Ostatnim punktem zebrania były wybory do zarządu, komisji rewizyjnej i delegatów na Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP oraz Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP. W składzie Zarządu nastąpiła jedna zmiana. W związku z osiągnięciem wieku emerytalnego i rezygnacją z funkcji Wiceprezesa Zarządu dh Eugeniusza Kamińskiego na funkcję Wiceprezesa został wybrany dh Patryk Świerżewski. Wybrana została również nowa komisja rewizyjna, w skład której weszli dh Piotr Bogucki, dh Robert Bogucki i dh Szczepan Majewski. Po przedstawieniu ukonstytuowanego składu zarządu i komisji rewizyjnej zakończono zebranie i zaproszono wszystkich uczestników na poczęstunek.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach:

• Gospodarz - Zakrzewski Mirosław
  • Naczelnik - Zakrzewski Ireneusz