Walne Zebranie Sprawozdawcze

W piątek 17 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu druhowie Naszej jednostki spotkali się na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Członków. Celem zebrania było podsumowanie ubiegłego roku min. przedstawienie sprawozdania z działalności jednostki, sprawozdania finansowego, sprawozdania komisji rewizyjnej oraz przedstawienie planu działań na rok bieżący. Na początku zebrania minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych druhów - w maju ubiegłego roku pożegnaliśmy dh Wiesława Zakrzewskiego, zaś w styczniu tego roku dh Ryszarda Żochowskiego, który pełnił funkcję zastępcy naczelnika. Otwarcia zebrania dokonał Prezes dh Eugeniusz Bogucki oraz powitał zaproszonych gości, wśród których obecni byli: Wiceprezes ZOW, Prezes ZOP ZOSP RP dh Andrzej Wyszogrodzki, Komendant Powiatowy PSP w Ostrowi Mazowieckiej bryg. Krzysztof Hoffman oraz Wójt Gminy Boguty-Pianki dh Józef Bogucki. Następnym punktem zebrania było przedstawienie sprawozdania z działalności. W roku 2011 Nasza jednostka brała udział w 28 akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie Gminy Boguty-Pianki. Nasi strażacy wyjeżdżali do 11 pożarów oraz 17 miejscowych zagrożeń, do których zaliczają się wypadki drogowe, wyjazdy do powalonych drzew oraz miejscowych podtopień. W czerwcu ubiegłego roku OSP w Bogutach-Piankach była jednym ze współorganizatorów Festynu na Św. Antoniego, na którym to zaprezentowała pokaz akcji ratowniczej. Ponadto w ubiegłym roku Nasza jednostka brała udział w ćwiczeniach manewrowych Małkinia-2011 na terenie rozlewni gazu płynnego w Małkini-Górnej. We wrześniu w Starym Lubiejewie zorganizowane zostały VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których Nasza jednostka zajęła IV miejsce spośród 10 drużyn startujących. W kursach szkoleniowych trzech druhów ukończyło kurs podstawowy OSP zorganizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowii Mazowieckiej. W ubiegłym roku Nasza jednostka wzbogaciła się o nowy sprzęt, którym jest deska ortopedyczna służąca do pełnej stabilizacji kręgosłupa i zapewnia bezpieczny transport osób rannych, zestaw szyn, które służą do zabezpiecznia i usztywnienia kończyn w przypadku złamań, zestaw medyczny - torba PSP-R1, która zawiera min. zestaw terapii tlenowej oraz pompę szlamowę marki Honda. Zakup tego sprzętu był możliwy dzięki środkom pozyskanym z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Stan osobowy Naszej jednostki wynosi obecnie 49 członków i w porównaniu do poprzedniego roku zwiększył się o jednego członka. W ubiegłym roku sprawozdawczym ubyło dwóch członków, zaś w szeregi Naszej jednostki wstąpiło 3 nowych kandydatów, są nimi: Arkadiusz Bogucki, Szczepan Majewski oraz Stanisław Sienicki. Kończąc sprawozdanie z działalności Prezes dh Eugeniusz Bogucki podziękował wszystkim strażakom za aktywny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz za działalność na rzecz jednostki. Omawiając plan działania na rok bieżący ważnym wydarzeniem w Naszej jednostce będą obchody 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach. Po omówieniu sprawozdań i planu działań w czasie dyskusji głos zabrał Wiceprezes ZOW, Prezes ZOP ZOSP RP dh Andrzej Wyszogrodzki, który min. podziękował Naszym strażakom za ofiarna służbę oraz za udział w uroczystościach na terenie gminy i powiatu. Po zakończeniu dyskusji Walne Zebranie jednogłośnie udzieliło absolutorium Zarządowi oraz przyjęło sprawozdania i plan działalności. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zebrania zaproszeni zostali na tradycyjny posiłek.