Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

W piątek 25 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków OSP Boguty-Pianki. Celem zebrania było podsumowanie ubiegłego roku, przedstawienie planu działań na rok 2011 oraz wybory Zarządu i Komisji Rewizyjnej na kolejną kadencję. Otwarcia zebrania dokonał Prezes Eugeniusz Bogucki oraz powitał zaproszonych gości, wśród których obecni byli: Wiceprezes ZOW ZOSP RP dh Andrzej Wyszogrodzki, Komendant Powiatowy PSP w Ostrowi Mazowieckiej bryg. Krzysztof Hoffman, Starosta powiatu ostrowskiego Zbigniew Kamiński oraz Wójt Gminy Boguty-Pianki Józef Bogucki. Następnie przystąpiono do realizacji porządku zebrania oraz odczytania sprawozdania z działalności jednostki z ubiegłego roku. W roku 2010 Nasza jednostka brała udział w 12 akcjach ratowniczo-gaśniczych. Strażacy wyjeżdżali do 5 pożarów i 6 miejscowych zagrożeń na terenie Gminy Boguty-Pianki oraz jeden raz poza teren Naszej gminy tj. w maju ubiegłego roku przez 3 doby Nasza jednostka brała udział w akcji przeciwpowodziowej na terenie gminy Dobrzyków w powiecie płockim. W czerwcu jeden zastęp Naszej jednostki brał udział w zabezpieczeniu terenu w czasie uroczystości Beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Ponadto w ubiegłym roku Nasza jednostka brała udział: w ćwiczeniach ratowniczo-gaśniczych pod kryptonimem "Boguty-Pianki 2010", które zostały zorganizowane na obszarach leśnych w Bogutach-Piankach; w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, w których zajęła IV miejsce; w kursach szkoleniowych, podczas których czterech członków odbyło kurs dowódców oraz dwóch kurs naczelników. W ubiegłym roku sprawozdawczym stan osobowy jednostki nie uległ zmianie. Ubył jeden członek (z powodu zmiany miejsca zamieszkania) oraz przybył jeden członek. Ostatnim punktem zebrania były wybory do Zarządu, Komisji Rewizyjnej i delegatów, w wyniku których nie zaszły żadne zmiany w składach tych organów. Po przedstawieniu ukonstytuowanego składu Zarządu i Komisji Rewizyjnej zakończono zebranie i zaproszono wszystkich uczestników na poczęstunek.