Nasza Jednostka
Warto Wiedzieć
Dane Kontaktowe

Ochotnicza Straż Pożarna
w Bogutach Piankach
ul. Pawła Olszewskiego 2
07-325 Boguty
e-mail:boguty@web.osp.org.pl

Licznik Odwiedzin

Witamy

Witamy na oficjalnej stronie internetowej poświęconej w całości
Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach
Znajdziecie tutaj min. aktualne informacje, historię powstania,
galerię oraz wiele innych ciekawostek na temat Naszej jednostki.
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Aktualności

Niedziela 02.12.2012

Szkolenie w komorze dymowej

W sobotę 24 listopada w ramach odbywającego się kursu podstawowego dla strażakow OSP, organizowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej dwudziestu czterech strażaków z jednostek z terenu powiatu w tym pięciu strażaków z Naszej jednostki wzieło udział w szkoleniu w komorze dymowej, które odbyło się w Ośrodku Szkolenia Państowej Straży Pożarnej w Pionkach koło Radomia. Celem takiego szkolenia jest przygotowanie oraz sprawdzenie strażaków w zakresie prowadzenia działań ratowniczych w sprzęcie ochrony dróg oddechowych przy występowaniu dużych obciążeń psychofizycznych takich jak wysoka temperatura, zadymienie, minimalna widoczność, ograniczona przestrzeń oraz silny hałas.

czytaj więcej

Czwartek 29.11.2012

Msza Święta za zmarłych strażaków

Listopad jest miesiącem, w którym w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. O Swoich zmarłych kolegach pamiętają również strażacy. W powiecie ostrowskim msza w intencji zmarłych strażakow należy już do tradycji i od 9 lat każdego roku w miesiącu listopadzie odprawiana jest w innej parafii. W tym roku gospodarzem tej uroczystości była parafia pw. Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach gdzie w tamtejszym kościele w niedzielę 18 listopada o godz. 12:00 na wspólnej modlitwie spotakali się strażacy z Naszego powiatu. Uroczysość rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych oraz pododziału i zaproszonych gości spod budynku tamtejszej OSP. Przemarsz oraz oprawę Mszy Świętej uświetniła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrowi Mazowieckiej.

czytaj więcej

Wtorek 24.07.2012

90-lecie OSP Boguty-Pianki

Ochotnicza Straż Pożarna w Bogutach-Piankach obchodzi w tym roku 90-lecie powstania. Z tej okazji w sobotnie przedpołudnie 21 lipca strażacy razem z zaproszonymi gośćmi świętowali ten piękny jubileusz Swojej działalności. Uroczystości rozpoczęły się zbiórką pod Kościołem parafialnym, gdzie o godz. 10:00 została odprawiona Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin, której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Mikucki, a homilię wygłosił powiatowy kapelan strażaków ks. Piotr Kapelański. Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz na miejsce oficjalnej uroczystości na plac GOKiS. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe z: OSP Andrzejewo, OSP Ciechanowiec, OSP Kozarze, OSP Kramkowo-Lipskie, OSP Małkinia Górna, OSP Nur,

Czytaj więcej

Środa 13.06.2012

Pokaz strażacki na festynie

W niedzielę 10 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Bogutach-Piankach była jednym ze współorganizatorów II Festynu na Św. Antoniego. Jedną z atrakcji festynu było zaprezentowanie się Naszych strażaków w akcji. Strażacy przygotowali pokaz działań ratowniczych, których założeniem było wydostanie rannej osoby z rozbitego pojazdu i przygotowanie jej do przekazania opiece medycznej. Pokazano również jak działają i jakie możliwości mają narzędzia hydrauliczne za pomocą, których usunięto drzwi, oraz odcięto dach w samochodzie osobowym.

Zdjęcia z pokazu w zakładce Galeria

Poniedziałek 28.05.2012

Wizyta strażaków w szkole

We wtorek 8 maja trzech strażaków z Naszej jednostki złożyło wizytę uczniom Szkoły Podstawowej w Zawistach-Dworakach. Na spotkaniu strażacy opowiedzieli o Swojej pracy, odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Ponadto uczniowie mogli zapoznać się z bliska z wozem ratowniczo-gaśniczym oraz sprzętem jakim dysponuje Nasza jednostka. Wizyta cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i zapewne dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcia ze spotkania w zakładce Galeria

Piątek 04.05.2012

Obchody Święta Dnia Strażaka

4 maja to dzień, w którym Kościół katolicki wspomina św. Floriana męczennika, patrona strażaków. Tego dnia również obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. W dniu 3 maja w przeddzień obchodów tego święta w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach o godz. 10 odprawiona została Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin z terenu naszej gminy. We Mszy Świętej, której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Mikucki uczestniczyli druhowie OSP Boguty-Pianki na czele z pocztem sztandarowym oraz druhowie OSP Drewnowo-Gołyń.

Zdjęcia w zakładce Galeria

Wtorek 10.04.2012

Adoracja przy Grobie Pańskim

Tradycyjnie od wielu lat druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach pełnią straż przy Grobie Pańskim oraz biorą czynny udział w procesji rezurekcyjnej. Wzorem ubiegłych lat druhowie rozpoczęli wartę w Wielką Sobotę od godz. 15:30 i czuwali do godz. 20:30, a w niedzielny poranek od godz. 5:00 do mszy rezurekcyjnej. Każda zmiana trwała 30 minut. Straż przy Grobie Pańskim to zwyczaj znany w całej Polsce, który nawiązuje do ewangelicznych zapisów o rzymskich żołnierzach, którzy pilnowali Grobu Chrystusa i byli świadkami Zmartwychwstania.

Zdjęcia z adoracji w zakładce Galeria

Niedziela 19.02.2012

Walne Zebranie Sprawozdawcze

W piątek 17 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu druhowie Naszej jednostki spotkali się na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Członków. Celem zebrania było podsumowanie ubiegłego roku min. przedstawienie sprawozdania z działalności jednostki, sprawozdania finansowego, sprawozdania komisji rewizyjnej oraz przedstawienie planu działań na rok bieżący. Na początku zebrania minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych druhów - w maju ubiegłego roku pożegnaliśmy dh Wiesława Zakrzewskiego, zaś w styczniu tego roku dh Ryszarda Żochowskiego, który pełnił funkcję zastępcy naczelnika. Otwarcia zebrania dokonał Prezes dh Eugeniusz Bogucki oraz powitał zaproszonych gości, wśród których obecni byli:

czytaj więcej

Archiwum wydarzeń   | 2011 |  2010  |

   
 © 2010 Ochotnicza Straż Pożarna w Bogutach Piankach    Wszystkie Prawa Zastrzeżone        Wykonanie i prowadzenie strony: dh Patryk Świerżewski