Nasza Jednostka
Warto Wiedzieć
Dane Kontaktowe

Ochotnicza Straż Pożarna
w Bogutach Piankach
ul. Pawła Olszewskiego 2
07-325 Boguty
e-mail:boguty@web.osp.org.pl

Licznik Odwiedzin

Witamy

Witamy na oficjalnej stronie internetowej poświęconej w całości
Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach
Znajdziecie tutaj min. aktualne informacje, historię powstania,
galerię oraz wiele innych ciekawostek na temat Naszej jednostki.
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Aktualności

Poniedziałek 21.11.2011

Nowy sprzęt w Naszej jednostce

W miesiącu listopadzie wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach wzbogacone zostało o nowy sprzęt, którym jest deska ortopedyczna "MEDLINE" - służy do pełnej stabilizacji kręgosłupa i zapewnia bezpieczny transport osób rannych, zestaw szyn "Kramera" służące do zabezpiecznia i usztywnienia kończyn w przypadku złamań, zestaw medyczny - torba PSP-R1, która zawiera min. zestaw terapii tlenowej. Nowym sprzętem w Naszej jednostce jest również pompa szlamowa marki Honda. Zakup tego sprzętu był możliwy dzięki środkom pozyskanym z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Więcej o sprzęcie w zakładce wyposażenie

Poniedziałek 07.11.2011

Msza Święta za zmarłych strażaków

Tradycją stało się, że co roku w pierwszą niedzielę listopada odprawiana jest Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego. Z inicjatywą odprawiania takich nabożeństw wyszedł 8 lat temu ks. prof. Józef Łupiński, diecezjalny duszpasterz strażaków. Na tegoroczncą uroczystość w niedzielę 6 listopada strażacy Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych przybyli do Sanktuarium Trójcy Świętej i Świętej Anny w Prostyni. Mszę Świętą odprawił i homilię wygłosił Kapelan Powiatowy Strażaków Powiatu Ostrowskiego ks. kanonik Piotr Kapelański. Do Prostyni przybyło ponad 40 delegacji z jednostek naszego powiatu, a razem z nimi 34 poczty sztandarowe, wśród nich poczet sztandarowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej oraz Poczet ....

czytaj więcej

Poniedziałek 19.09.2011

VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

W niedzielne słoneczne przedpołudnie 18 września 2011 na stadionie zespołu szkół CKR w Starym Lubiejewie odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu ostrowskiego. Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komenda Powiatowa PSP oraz Starostwo Powiatowe. Na tegorocznych zawodach do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn męskich oraz 4 drużyny kobiece. Rywalizacja polegała na rozegraniu dwóch konkurencji tj. sztafety 7x50 m oraz ćwiczenia bojowego. Nad regulaminem czuwała komisja w skład której wchodzili strażacy z Komendy Powiatowej PSP pod przewodnictwem bryg. Jakuba Pionkowskiego.

czytaj więcej

Poniedziałek 11.07.2011

Ćwiczenia manewrowe "Małkinia-2011"

W dniu 7 lipca na terenie Rozlewni Gazu Płynnego w Małkini Górnej zostały przeprowadzone ćwiczenia manewrowe pod kryptonimem "Małkinia-2011". W ćwiczeniach brało udział 44 pojazdy pożarnicze i 150 strażaków w tym jeden zastęp Naszej jednostki. Scenariusz zakładał zderzenie dwóch samochodów ciężarowych przewożących butle gazowe. W wyniku wybuchów butli uszkodzone zostały zbiorniki podziemne na terenie zakładu. Zgodnie z Zewnętrznym Planem Ratowniczym do likwidacji skutków zdarzenia zostały zadysponowane jednostki PSP z terenu województwa mazowieckiego.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć w zakładce Galeria

Poniedziałek 13.06.2011

Pokaz strażacki na festynie

W popołudniową niedzielę 12 Czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Bogutach-Piankach była jednym ze współorganizatorów Festynu na Św. Antoniego. Jedną z atrakcji festynu było zaprezentowanie się Naszych strażaków w akcji. Strażacy przygotowali pokaz, którego założeniem było uwolnienie osoby uwięzionej w rozbitym pojeździe z użyciem narzędzi hydraulicznych, udzielenie pierwszej pomocy, zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz podanie prądu piany ze względu na wyciek benzyny z uszkodzonego układu paliwowego.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć w zakładce Galeria

Sobota 11.06.2011

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tymiankach-Buciach

W dniu 6 Czerwca wizytę Naszym strażakom złożyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Tymiankach-Buciach. Podczas spotkania druhowie Ryszard i Mirosław Zakrzewscy opowiedzieli o pracy straży pożarnej, wyjaśnili jak postępować w sytuacji zagrożenia oraz zaprezentowali sprzęt jakim dysponuje nasza jednostka. Każdy z uczniów mógł min. przymierzyć hełm strażacki i trzymać wąż gaśniczy. Wizyta cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy zadawali wiele pytań. Jednak największą atrakcją był przejazd wozem strażackim.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć w zakładce Galeria

Środa 04.05.2011

Święto Floriana - patrona strażaków

"Św. Florianie, miej ten dom w obronie, niechaj płomieniem od ognia nie chłonie"
Dzień 4 maja to dzień, w którym obchodzone jest święto patrona strażaków - Świętego Floriana. Z tej okazji w dniu Święta Konstytucji 3 maja o godz 10:00 w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach została odprawiona Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin z terenu naszej gminy. We Mszy Świętej, której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Mikucki uczestniczyli druhowie OSP Boguty-Pianki na czele z pocztem sztandarowym oraz druhowie OSP Drewnowo-Gołyń.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć w zakładce Galeria

Wtorek 26.04.2011

Adoracja przy Grobie Pańskim

Strażacka warta przy Grobie Pańskim to już wieloletnia tradycja również w Kościele pw Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach. Co roku w wielkosobotnie popołudnie i wieczór oraz w niedzielny poranek przed mszą rezurekcyjną, druhowie z naszej jednostki ubrani w galowe mundury pełnią straż honorową przy Grobie Pańskim zmieniając się co pół godziny. Biorą również udział w procesji rezurekcyjnej. Tradycja ta nawiązuje do ewangelicznych opisów, że grobu Jezusa pilnowali rzymscy żołnierze, którzy byli świadkami jego zmartwychwstania.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć w zakładce Galeria

Poniedziałek 28.02.2011

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

W piątek 25 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków OSP Boguty-Pianki. Celem zebrania było podsumowanie ubiegłego roku, przedstawienie planu działań na rok 2011 oraz wybory Zarządu i Komisji Rewizyjnej na kolejną kadencję. Otwarcia zebrania dokonał Prezes Eugeniusz Bogucki oraz powitał zaproszonych gości, wśród których obecni byli: Wiceprezes ZOW ZOSP RP dh Andrzej Wyszogrodzki, Komendant Powiatowy PSP w Ostrowi Mazowieckiej bryg. Krzysztof Hoffman, Starosta powiatu ostrowskiego Zbigniew Kamiński oraz Wójt Gminy Boguty-Pianki Józef Bogucki.

czytaj więcej

Archiwum wydarzeń   | 2012 |  2010  |

   
 © 2010 Ochotnicza Straż Pożarna w Bogutach Piankach    Wszystkie Prawa Zastrzeżone        Wykonanie i prowadzenie strony: dh Patryk Świerżewski