Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego

W niedzielę 3 listopada o godz. 12:30 w kościele pw Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Andrzejewie odprawiona została Msza Święta w intencji zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych, pododdziału oraz zaproszonych gości do miejscowego Kościoła, gdzie przed rozpoczęciem Mszy Świętej kapelan powiatowy Straży Pożarnej ks. kanonik Piotr Kapelański modlił się w intencji zmarłych strażaków wymieniając przy tym nazwy jednostek OSP z terenu powiatu, a w tym czasie na znak pamięci zostały zapalone i ustawione przed ołtarzem znicze. Homilię wygłosił wspomniany wyżej kapelan powiatowy strażaków ks. kanonik Piotr Kapelański. Tradycja zapoczątkowana przez ks. prof. Józefa Łupińskiego diecezjalnego duszpasterza strażaków, której gospodarzem co roku jest inna parafia trwa już w Naszym powiecie 16 lat i z roku na rok cieszy się dużą frekwencją wśród strażaków. Do Andrzejewa przybyło łącznie ok. 250 strażaków, a w tym ok. 40 delgacji z jednostek OSP i 35 pocztów sztandarowych. Na uroczystości oprócz strażaków ochotników przybyli również oficerowie oraz poczet sztandarowy z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej na czele z Komendantem bryg. Januszem Iwanowskim. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy strażacy oraz zaproszeni goście udali się do miejscowej remizy OSP na tradycyjny poczęstunek w postaci gorącej grochówki.