Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego

W niedzielę 28 października o godz. 12:00 w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Starym Lobotyniu odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych, pododdziału oraz zaproszonych gości spod miejscowej remizy do Kościoła, gdzie przed rozpoczęciem Mszy Świętej kapelan powiatowy Straży Pożarnej ks. kanonik Piotr Kapelański modlił się w intencji zmarłych strażaków wymieniając przy tym nazwy jednostek OSP z terenu powiatu, a w tym czasie na znak pamięci zostały zapalone i ustawione przed ołtarzem znicze. Mszy Świętej przewodniczył i Homilię wygłosił wspomniany wyżej kapelan powiatowy strażaków ks. kanonik Piotr Kapelański. Tradycja zapoczątkowana przez ks. prof. Józefa Łupińskiego diecezjalnego duszpasterza strażaków, której gospodarzem co roku jest inna parafia trwa już w Naszym powiecie 15 lat. Do Sterego Lubotynia przybyło łącznie ok. 200 strażaków, w tym 30 pocztów sztandarowych na czele z druhem Prezesem ZOSP RP powiatu ostrowskiego Andrzejem Wyszogrodzkim oraz pocztem sztandarowym Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Na uroczystości oprócz strażaków ochotników przybyli również oficerowie oraz poczet sztandarowy z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej na czele z Komendantem bryg. mgr inż. Januszem Iwanowskim. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy strażacy oraz zaproszeni goście udali się do miejscowej remizy OSP na tradycyjny poczęstunek w postaci gorącej grochówki.