Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego

Każdego roku na początku listopada strażacy Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu ostrowskiego spotykają się na Mszy Świętej, która odprawiana jest w intencji ich zmarłych kolegów. Tradycja zapoczątkowana przez ks. prof. Józefa Łupińskiego diecezjalnego duszpasterza strażaków, której gospodarzem co roku jest inna parafia trwa już w Naszym powiecie 14 lat i z roku na rok cieszy się coraz większą frekwencją wśród strażaków. W tym roku gospodarzem tej uroczystości była parafia pw. Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach gdzie w tamtejszym kościele w niedzielę 5 listopada o godz. 12:00 odprawiona została Mszy Święta. Uroczystość rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych oraz pododziału i zaproszonych gości spod budynku tamtejszej OSP. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Stanisław Mikucki, a kazanie wygłosił kapelan powiatowy straży pożarnej ks. kan. Piotr Kapelański. Przybyły liczne delegacje strażaków w tym 36 pocztów sztandarowych, wśród nich poczet sztandarowy Oddziału Powiatowego ZOSP RP powiatu ostrowskiego oraz poczet sztandarowy z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej. Łącznie ponad 200 strażaków na czele z druhem Prezesem ZOSP RP powiatu ostrowskiego Andrzejem Wyszogrodzkim oraz Komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej bryg. mgr inż. Januszem Iwanowskim. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy strażacy oraz zaproszeni goście udali się na tradycyjny poczęstunek w postaci gorącej grochówki.