Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego

W niedzielę 6 listopada o godz. 12:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małkini Górnej odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych, pododdziału oraz zaproszonych gości do miejscowego Kościoła, gdzie przed rozpoczęciem Mszy Świętej kapelan powiatowy Straży Pożarnej ks. kanonik Piotr Kapelański modlił się w intencji zmarłych strażaków wymieniając przy tym nazwy jednostek OSP z terenu powiatu, a w tym czasie na znak pamięci zostały zapalone i ustawione przed ołtarzem znicze. Homilię wygłosił wspomniany wyżej kapelan powiatowy strażaków ks. kanonik Piotr Kapelański. Jak co roku oprawę Mszy Świętej wzbogaciła Orkiestra Dęta OSP w Ostrowi Mazowieckiej. Tradycja zapoczątkowana przez ks. prof. Józefa Łupińskiego diecezjalnego duszpasterza strażaków, której gospodarzem co roku jest inna parafia trwa już w Naszym powiecie 13 lat i z roku na rok cieszy się coraz większą frekwencją wśród strażaków. Do Małkini przybyło łącznie ok. 250 strażaków, w tym 40 pocztów sztandarowych na czele z druhem Prezesem ZOSP RP powiatu ostrowskiego Andrzejem Wyszogrodzkim. Obecny był też poczet sztandarowy Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Na uroczystości oprócz strażaków ochotników przybyli również oficerowie oraz poczet sztandarowy z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej na czele z Komendantem bryg. mgr inż. Januszem Iwanowskim. Wśród licznie zebranych byli min. wójtowie i przedstawiciele samorządu terytorialnego. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy strażacy oraz zaproszeni goście udali się do miejscowej remizy OSP na tradycyjny poczęstunek w postaci gorącej grochówki.