Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego

Listopad jest miesiącem, w którym w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. O Swoich zmarłych kolegach pamiętają również strażacy. W powiecie ostrowskim msza w intencji zmarłych strażakow należy już do tradycji i od 9 lat każdego roku w miesiącu listopadzie odprawiana jest w innej parafii. W tym roku gospodarzem tej uroczystości była parafia pw. Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach gdzie w tamtejszym kościele w niedzielę 18 listopada o godz. 12:00 na wspólnej modlitwie spotakali się strażacy z Naszego powiatu. Uroczysość rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych oraz pododziału i zaproszonych gości spod budynku tamtejszej OSP. Przemarsz oraz oprawę Mszy Świętej uświetniła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrowi Mazowieckiej. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył proboszcz parafii ks. Stanisław Mikucki, a kazanie wygłosił kapelan powiatowy straży pożarnej ks. kan. Piotr Kapelański. Kościół w Bogutach ledwie pomieścił zgromadzonych ponieważ na uroczystość przybyły liczne delegacje strażaków w tym 34 poczty sztandarowe, wśród nich poczet sztandarowy Oddziału Powiatowego ZOSP RP powiatu ostrowskiego łącznie ponad 250 strażaków na czele z druhem Prezesem ZOSP RP powiatu ostrowskiego Andrzejem Wyszogrodzkim. Obecny był również poczet sztandarowy oraz oficerowie z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej na czele komendantem st. bryg. Krzysztofem Hoffmanem. Wśród licznie zebranych byli min. starosta ostrowski Zbigniew Kamiński i kilku wójtów gmin z terenu powiatu. Tradycyjnie po uroczystej Mszy Świętej wszyscy strażacy, przedstawiciele samorządu oraz zaproszeni goście udali się do sali GOKiS na poczestunek w postaci grochówki.