Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego

Każdego roku w miesiącu listopadzie strażacy Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu ostrowskiego spotykają się na Mszy Świętej, która odprawiana jest w intencji ich zmarłych kolegów. W ubiegłą niedzielę 7 listopada o godz. 12:00 gospodarzem tej uroczystości była parafia p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Starym Lobotyniu. Mszę Świętą koncelebrowało dwóch księży, przewodniczył jej proboszcz tamtejszej parafii ks. kanonik Jan Rogowski, natomiast Homilię wygłosił Kapelan Powiatowy Strażaków Powiatu Ostrowskiego ks. kanonik Piotr Kapelański. Przemarsz do Kościoła oraz Mszę Świętą uświetniła Swoją obecnością orkiestra dęta OSP z Ostrowi Mazowieckiej. Tradycja, której autorem był Ks. prof. Józef Łupiński, diecezjalny duszpasterz strażaków kultywowana jest w naszym powiecie od 7 lat i z roku na rok cieszy się coraz większą obecnością strażaków. W ubiegłą niedzielę do Starego Lubotynia przybyło ponad 40 delegacji z jednostek naszego powiatu, a razem z nimi 36 pocztów sztandarowych, w sumie ponad 200 druhów na czele z druhem Prezesem ZOSP RP powiatu ostrowskiego Andrzejem Wyszogrodzkim. Obecni również byli oficerowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowii Mazowieckiej na czele z komendantem Krzysztofem Hoffmanem. Razem ze strażakami przybył także Starosta Zbigniew Kamiński oraz niektórzy wójtowie gmin z terenu powiatu Ostrowskiego. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy strażacy oraz przedstawiciele samorządu udali się do tamtejszej remizy OSP na tradycyjną grochówkę.